Aktivitet përkujtimor për ish kryeministrin izraelit, Izhak Rabin | Gjermania - Tregu i punës | DW | 04.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Aktivitet përkujtimor për ish kryeministrin izraelit, Izhak Rabin

12 vjet pas vrasjes së ish-kryeministrit izralit, Izhak Rabin, në Tel Aviv më shumë se 100 mijë njerëz kanë përkujtuar me një tubim paqësor mbajtësin e çmimit Nobel. Ata u grumbulluan para selisë ku Rabin u vra më 4 nëntor të vitit 1995 nga një fanatik hebrej.Presidenti aktual i Izraelit, Schimon Peres, i bëri thirrje pjesëmarrësve në këtë aktivitet përkujtimor, që të ndiqet edhe më tej rruga e marrë nga Rabini për siguri dhe paqe me palestinezët.

 • Data 04.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0qY
 • Data 04.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C0qY