88 të vdekur nga shpërthimi i gazit në minierën e Ukrainës | Gjermania - Tregu i punës | DW | 20.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

88 të vdekur nga shpërthimi i gazit në minierën e Ukrainës

Ka arritur në 88 numri i të vdekurve dhe në 12 i të zhdukurve nga shpërthimi që ndodhi në minierën e karbonit në Donetës të Ukrainës.Të dhënat u bënë publike nga shtabi i emergjencës përmes një komuniate.
Në rajonin Donetsk janë shpallur tre ditë zie per viktimat, pas shpërthimit të gazit dy ditë më parë në këtë minierë që konsiderohet si një nga katastrofat më të mëdha në minierat e Ukrainës, prej pavarësimit të vendit në vitin 1991.

 • Data 20.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CJWG
 • Data 20.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/CJWG