11 vjet pas shpërthimit, banorët e Gërdecit goditen përsëri | FOKUS | DW | 29.11.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

FOKUS

11 vjet pas shpërthimit, banorët e Gërdecit goditen përsëri

Tërmeti i 26 nëntorit preku edhe Gërdecin. Banorët e qytetit duke u rikuperuar nga shpërthimi i depos së armëve të vitit 2008 tani duhet të përballen edhe me dëmet dhe traumat të shkaktuara nga tërmeti.

Shiko videon 03:04