Ëndrra në udhëkryq – fëmijët e azilkërkuesve | Ballina | DW | 05.01.2018
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Ballina

Ëndrra në udhëkryq – fëmijët e azilkërkuesve

Afro 60 mijë shqiptarë kërkuan azil në Gjermani në vitet 2014-2015. Shumë syresh familje me fëmijë në moshë shkolle. Enti Federal i Imigracionit i ka refuzuar thuajse të gjithë shtetasit shqiptarë, por procedurat zgjasin deri në tre vjet. Ndërkohë fëmijët shkojnë nëpër shkolla dhe thurin ëndrra për të ardhmen, prej të cilave duhet të heqin dorë kur të kthehen në atdhe.

Shiko videon 01:33
 • Data 05.01.2018
 • Kohëzgjatja 01:33 min.
 • Autor Anila Shuka, Rüdiger Rossig
 • Fjalët kyç emigracion, Berlin
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/2qKr6