Çavez ndërmjetëson në lirimin e pengjeve në Kolumbi | Gjermania - Tregu i punës | DW | 09.11.2007
 1. Inhalt
 2. Navigation
 3. Weitere Inhalte
 4. Metanavigation
 5. Suche
 6. Choose from 30 Languages

Gjermania - Tregu i punës

Çavez ndërmjetëson në lirimin e pengjeve në Kolumbi

Presidenti i Venezuelës, Hugo Chavez ka nisur negociatat me përfaqësuesit e organizatës kryengritëse të Kolumbisë, FARC, për lirimin e pengjeve. Çavez i ka ofruar para disa muajve Qeverisë në Bogota shërbimet si ndërmjetësues. Ai do të mundësojë shkëmbimin e 50 pengjeve me 500 kryengritës të arrestuar të FARC-ut. Ndër pengjet është edhe ish-kandidatja për president të Kolumbisë, Ingrid Betancor (Ingrid Betancourt). Bisedimet e fundit të drejtëpërdrejta mes Qeverisë dhe përfaqësuesve të kryengritësve janë zhvilluar në vitin 2002.

 • Data 09.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C5q5
 • Data 09.11.2007
 • Shtypni Shtypeni faqen
 • Permalink https://p.dw.com/p/C5q5