Liga Europejska: Hannover 96 pokonuje Śląsk Wrocław | Życie w Niemczech. Społeczeństwo, lifestyle, ciekawostki | DW | 24.08.2012

Społeczeństwo

Liga Europejska: Hannover 96 pokonuje Śląsk Wrocław

W pierwszym spotkaniu 4. rundy kwalifikacyjnej zespół z Hanoweru wygrał ze Śląskiem Wrocław 5:3 i nie obawia się rewanżu na własnym boisku w następnym tygodniu.

Hannover 96 może snuć dalsze plany dotyczące Ligii Europejskiej.

W pierwszym spotkaniu 4.rundy kwalifikacyjnej zespół z Hanoweru wygrał ze Śląskiem Wrocław 5:3 i nie obawia się rewanżu na własnym boisku w następnym tygodniu.

Jan Schlaudarff, autor gola w 25. minucie spotkania we Wrocławiu, jest zdania, że „jego drużyna ma teraz optymalną sytuację i nie rozumie, dlaczego musiała się tak pocić, by wygrać mecz, który, rozpoczęła przecież bardzo dobrze”. Tego samego zdania był trener zespołu Hanower 96 Mirko Slomka mówiąc: „Nie rozumię skąd wzięły się te trudności. Przecież w przerwie meczu ostrzegałem, że Śląsk Wrocław ma jeszcze na ławce rezerwowych dobrych napastników”.

Przy remisie 3:3 sytuacja podopiecznych trenera Słomki wyglądała nieciekawie. Jednak w 82. minucie najpierw Leonowi Andreasowi , a trzy minuty później Manuelowi Schmiedebachowi udało się strzelić gole i zamknąć mecz rezultatem 5:3 dla niemieckiego klubu.

Hanover's Jan Schlaudraff celebrates after scoring 2:0 during the UEFA Europa League fourth qualifying round first leg match between Slask Wroclaw vs Hanover 96 at Municipal Stadium in Wroclaw, Poland , 23 August 2012. Photo: Thomas Eisenhuth dpa

Jan Schlaudraff cieszy się ze zdobytej bramki

Spokój na trybunach

Spotkanie śledziło 25 tys. widzów, w tym 1500 kibiców drużyny Hanower 96. Mecz przebiegł spokojnie, gdyż policja ostrzegała niemieckich fanów przed agresywnością polskich miłośników piłki nożnej. Ponadto odradziła używania sportowych gadżetów w kolorze czerwonym, bo w taki kolor miały koszulki zawodników z Hanoweru.

Następne rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień (30.08) i mistrzowi Polski Śląskowi Wrocław trudno będzie odrobić straty, jakie poniósł przed własną publicznością.