1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Зоран Заев
Фотографија: Nikolay Doychinov/AFPФотографија: Nikolay Doychinov/AFP

Зоран Заев

Зоран Заев е македонски политичар роден на 8 октомври 1974 година во Струмица. Активен е во политиката од 2003 година, кога е избран за пратеник во Собранието. Премиер на владата од 2017 до 2022 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе