1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ЗдравјеГлобално

Замрзнато овошје и зеленчук – подобро и од свежо

Сушмита Рамакришнан
20 март 2024

Замрзнатото овошје и зеленчук може да биде подобро отколку да купувате свежо од продавница. Овошјето и зеленчукот почнуваат да ги губат хранливите материи веднаш штом се берат. Нивното замрзнување веднаш по бербата, помага да се зачуваат хранливите материи.

https://p.dw.com/p/4dwDk