1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Виктор Орбан Унгарија
Фотографија: ATTILA KISBENEDEK/AFP/Getty Images

Виктор Орбан

Виктор Орбан е унгарски политичар кој е премиер на владата од 2010 година. Ја предводи националната конзервативна партија Фидес од 1993 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе