1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Венко Филипче
Фотографија: DW/P. Stojanovski

Венко Филипче

Венко Филипче, неврохирург и поранешен министер за здравство во Владата на Република Северна Македонија. На функцијата е избран во декември 2017 година и ја вршел до јануари 2022.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе