1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ОпштествоФинска

Венчавка како зимска бајка

Кристина Кифнер
11 април 2024

Тренд е венчавките да се одржуваат во што понеобична атмосфера. Сѐ позачестено свадбена дестинација е Лапонија во северна Финска, поларен регион каде температурата од -25 степени е нормална. Но, тука избрале судбоносното „да“ да го кажат Марзена и Џон од Холандија, во ледена капела.

https://p.dw.com/p/4efVC