1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

#TrashTag- Светот чисти

14 март 2019

Светската Банка проценува дека до 2050 година ќе има уште за 70 проценти повеќе отпад и смет одошто денес. Група активисти започнаа проект за самоиницијативно чистење на отпадот кој во меѓувреме стана светски тренд под хаштагот #TrashTag

https://www.dw.com/mk/trashtag-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D1%82-%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8/video-47906815
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Димитар Ковачевски македонското Собрание

Огнени кочии

Mazedonien Ljupco Popovski
Љупчо Поповски
Прескокни го блокот Повеќе теми

Повеќе теми

Врати се на почетната страница