#TrashTag- Светот чисти | Сите содржини | DW | 14.03.2019

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

#TrashTag- Светот чисти

Светската Банка проценува дека до 2050 година ќе има уште за 70 проценти повеќе отпад и смет одошто денес. Група активисти започнаа проект за самоиницијативно чистење на отпадот кој во меѓувреме стана светски тренд под хаштагот #TrashTag