1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Талат Џафери
Фотографија: Petr Stojanovski

Талат Џафери

Талат Џафери роден на 15 април 1962 во Форино, Гостивар е македонски политичар, поранешен министер за одбрана, поранешен претседател на Собранието на Македонија и премиер на техничката влада на РСМ.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе