1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ОпштествоГрција

Што ја прави вистинската гиро пита?

Мати Хумелзип
12 јуни 2024

Ретко некој не пробал грчко гиро. Но што ја прави вистинската гиро-пита и дали цаѕики и помфритот спаѓаат во неа?

https://p.dw.com/p/4gxG9