1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Стево Пендаровски
Фотографија: Petr Stojanovski /DW

Стево Пендаровски

Стево Пендаровски, роден на 3 април 1963 година во Скопје, е македонски политичар, професор и петти претседател на Република Северна Македонија.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе