1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Ши Џинпинг
Фотографија: Florence Lo/REUTERSФотографија: Florence Lo/REUTERS

Ши Џинпинг

Ши Џинпинг, роден на 15 јуни 1953 година, е кинески политичар, генерален секретар на Комунистичката партија на Кина и претседател на Народна Република Кина.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе