1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Сашо Мијалков
Фотографија: P.Stojanovski/DW

Сашо Мијалков

Сашо Мијалков, роден на 15 септември 1965 година, е поранешен директор на Управата за безбедност и контразузнавање (УБК) и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе