1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ЕкономијаГлобално

Повеќе ЛНГ за Европа значи помалку за Азија

Кристина Бекер
18 октомври 2022

Снабдувањето со течен природен гас сѐ повеќе се пренасочува кон Европа. Тука се плаќаат повисоки цени, но посиромашните земји остануваат во мрак и студ.

https://p.dw.com/p/4IJCR