1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Појот на птиците на Галичица

7 мај 2024

Славе Накев го посветил својот живот на изучување и заштита на еребицата камењарка, ендемски вид кој се среќава во Националниот парк Галичица. Од секогаш ме фасцинирала песната на песнопојните птици, вели Накев, кој сега секојдневно има можност да ужива во прекрасните звуци.

https://p.dw.com/p/4dxhU
Прескокни го блокот Повеќе на оваа тема

Повеќе на оваа тема

Покажи повеќе написи