1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Подобри можности за образование на децата со попреченост

Ана Арсеновска-Зафирова
10 јуни 2023

Марија е една од осумте ученици со попреченост кои учат во нејзиното училиште. Таа има индивидуален образовен план, кој се разликува од планот на типичните ученици. Тоа е можно во нејзиното, но не и во сите училишта во државата. Како до целосна инклузија од следната учебна година?

https://p.dw.com/p/4SPwE
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Парламентот на Република Северна Македонија
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница