1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Паричници и модни додатоци од биокожа

Ана Арсеновска-Зафирова
27 април 2024

Студентките Ангелина Серафимовска, Бисера Поповска и Надица Десанова создадоа биокожа од комбуха. Таа може да се користи во модната, автомобилската, индустријата за мебел. Нивна цел е да разбудат свест кај граѓаните да се направи нешто што ќе биде добро за природата, да покажат дека промената почнува од сите нас како поединци.

https://p.dw.com/p/4fDoA