1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ОБСЕ знаме
Фотографија: picture-alliance/dpa/A. Reka

ОБСЕ

Тема

ОБСЕ е најголемата светска безбедносно насочена интервладина организација со седиште во Виена, Австрија.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе