1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Новак Ѓоковиќ
Фотографија: Han Yan/Xinhua/IMAGOФотографија: Han Yan/Xinhua/IMAGO

Новак Ѓоковиќ

Новак Ѓоковиќ, роден на 22 мај 1987 година е српски професионален тенисер и еден од најпознатите спортисти на Балканот.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе