1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Милчо Манчевски
Фотографија: DW/P. StojanovskiФотографија: DW/P. Stojanovski

Милчо Манчевски

Милчо Манчевски е македонски режисер, фотограф и уметник кој стекна светска слава со филмот „Пред дождот“ во 1994 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики