1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ПатувањеБуркина Фасо

Мерцедес со еден милион поминати километри!

Ксенија Скрипченко
10 август 2022

Километражникот покажува веќе еден милион километри, но овој автомобил уште не заминува „во пензија“. Лојални низ годините: таксистот Исиака Зунграна и неговиот сигурен Мерцедес 190.

https://www.dw.com/mk/mercedes-so-eden-milion-pominati-kilometri/video-62765466
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Зградата на владата на Република Северна Македонија

Инаетот како главен енергенс

Mazedonien DW-Korrespondentin aus Skopje, Katerina Blazevska
Катерина Блажевска
Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница