1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ПолитикаСеверна Кореја

Луксузна руска лимузина за Ким

Емили Шервин | Леони фон Хамерштајн
30 мај 2024

Владимир Путин му испрати скап подарок на Ким Јонг Ун. Еве зошто е тоа важно:

https://p.dw.com/p/4gQ8k