Koj е на фотографијата? | Панорама | DW | 07.06.2010
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Koj е на фотографијата?

default

Принцезата од Шведска „скокна во тавче“. Тоа беше прва венчавка во земјата по повеќе од 30 години. Нејзината одлука да се омажи за Даниел Вестлинг - обичен граѓанин и некогашен нејзин личен тренер и сопственик на фитнес клуб, кој нема кралско потекло, во земјата беше прифатено со скепса.

Одговорите можете да ги испраќате на адреса: macedoni-quiz@dw-world.de

Награда за претходното прашање

Одговор на претходното прашање: Што е на фотографијата?, е Вувузела.

Добивме 221 точни одговори, а добитник на ЦД-кутија и маус-пед со логото на DW е Сашо Трпчевски.

Поврзана содржина

Реклама