1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Јосип Броз Тито
Фотографија: ASSOCIATED PRESS/picture alliance

Јосип Броз Тито

Јосип Броз, 7 мај 1892- 4 мај 1980, познат и под прекарот Тито, е југословенски комунистички револуционер и државник.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе