1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Хуманост со еден клик

Ана Арсеновска-Зафирова
25 декември 2021

Усреќија голем број семејства, донесоа светлина и во домови кои со години биле без струја - платформата „Ways 2 help“ и нивната акција „Плати сметка“ се решение за многу луѓе во нужда. Со „Плати сметка“ со само неколку клика може да се плати нечија заостаната сметка за струја и да се направи добро дело.

https://p.dw.com/p/44oz8