1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Христијан Мицкоски
Фотографија: Petr Stojanovski/DWФотографија: Petr Stojanovski/DW

Христијан Мицкоски

Христијан Мицкоски, роден на 29 септември 1977 година во Скопје, е македонски политичар и вонреден професор на Машинскиот факултет во Скопје.

Прескокни го блокот Сите содржини на оваа тема

Сите содржини на оваа тема