1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Ѓорге Иванов
Фотографија: picture alliance/AP Photo/D. Vojinovic

Ѓорге Иванов

Ѓорге Иванов, роден на 2 мај 1960 година во Валандово, е македонски политичар, правник и политолог. За претседател на државата е избран во 2009 година, а реизбран во 2014.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе