1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Изгрејсонце во Тирингија
Изгрејсонце во ТирингијаФотографија: Martin Schutt/dpa/picture alliance

Утринско црвено

30 јануари 2023

Утро во раскошно црвена боја над замок во германската покраина Тирингија.

https://p.dw.com/p/4MqpQ

Прекрасно обоено утро, видливо само за ранобудниците. Оваа фотографија е направена во германската покраина Тирингија. Средновековниот замок, кој заедно со уште две тврдини е дел од еден ансамбл, бил честопати уништуван низ вековите. Денес е убава кулиса.

Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Парламент Северна Македонија

Нема договор за други интервенции во Уставот

Прескокни го блокот Повеќе теми

Повеќе теми

Врати се на почетната страница