1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Купатило за слонови

2 април 2024

Капењето е вистинско уживање за слоновите, тие ја користат секоја прилика, како ова стадо слонови во Индија.

https://p.dw.com/p/4eKCc
Слонови Индија
Купатило за слоновиФотографија: Biju Boro/AFP/Getty Images

Стадо азиски слонови не ја пропушта приликата за капење и уживање во мочуриштето Камренга во близина на Гувахати во Индија.