1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
ОпштествоВиетнам

Кој сака влечки?

5 април 2024

Зошто да купувате на интернет или да одите во луксузни продавници за чевли? Во Ханој можете да набавите обувки и на улица.

https://p.dw.com/p/4eRtZ
Ханој Виетнам
Продавачка во Ханој има шарени влечки во продажната количкаФотографија: Nhac Nguyen/AFP

Оваа продавачка во Ханој има шарени влечки во продажната количка. Муштериите со нив може удобно да го обиколуваат вториот по големина град во Виетнам, наместо да се сопнуваат низ метрополата на високи потпетици.