1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
7 фотографии
23 февруари 2024
https://p.dw.com/p/4ccLd

Панорамата е лична, но времето не баш. Невообичаено благата зима и недостатокот на снежни врнежи речиси ја уништија скијачката сезона во пониските центри во Швајцарија, Италија и Франција.