1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Емануел Макрон
Фотографија: Sebastien Nogier/AP/picture alliance

Емануел Макрон

Тема

Емануел Макрон, роден на 21 декември 1977 година, е француски политичар и државник и претседател на Франција.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе