1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Еко крик со муралот „Зачувување на биодиверзитетот“

Ана Арсеновска-Зафирова
23 март 2024

Нов мурал од неодамна ја краси фасадата на Факултетот за шумарски науки „Ханс Ем“ во Скопје. Муралот е дело на студентите на Факултетот за ликовна уметност и преставува е еколошки, но и урбан крик кој треба да се слушне.

https://p.dw.com/p/4e3Sk