dzfd | Вести | DW | 21.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

dzfd

Меѓународната комисија за осигурениците оштетени за време на холокаустот синоќа во Вашингтон соопшти дека ја завршила својата работа. Директорот на комисијата Лоренс Иглбергер соопшти дека 48.000 преживеани добиле отштета во вкупен износ од 306 милиони долари. Комисијата која беше формирана во 1998 година собра претставници од 70 европски осигурителни компании, како и преставници на Израел и еврејските организации