#dw_BalkanBooster: Шабац - тоа е ракомет, тоа е Металопластика | Сите содржини | DW | 14.11.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

#dw_BalkanBooster: Шабац - тоа е ракомет, тоа е Металопластика

Што би можело едно момче од Шабац да му покаже на млад дојденец од Урошевац во својот град? Се разбира, трофејната соба на ракометниот клуб Металопластика. Посебно заради тоа што овој клуб во своите златни години имаше и дуели со Борец од Урошевац. Нашиот #dw_BalkanBooster тандем, Филип и Дрилон, разговараше со една од легендите на градот.

Гледај видео 01:56