#dw_BalkanBooster: Спој на уметноста и историјата | Сите содржини | DW | 09.12.2021

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

#dw_BalkanBooster: Спој на уметноста и историјата

Млада дизајнерка од Албанија одлучи да започне свој бизнис - креира торби кои се спој на историјата и уметноста, затоа што на нив се насликани албански народни хероини. #dw_BalkanBooster

Гледај видео 02:18