#dw_BalkanBooster: „СНС им дава налози на полицијата и правосудството“ | Сите содржини | DW | 16.11.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

#dw_BalkanBooster: „СНС им дава налози на полицијата и правосудството“

„Белград доби четири милиони евра за китење на градот. Ние, во Шабац, размислуваме во знак на протест да не го китиме градот“, вели во интервју за ДВ, Небојша Зеленовиќ, градоначалник на Шабац, единствениот опозициски град во Србија. Тој тврди дека Српската напредна партија (СНС) ги има „впрегнато“ институциите за да го сменат од функција #dw_BalkanBooster

Гледај видео 01:44