1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

#dw_BalkanBooster: Сам свој газда

Алем Бајрамовиќ | Андреј Скокиќ
28 октомври 2021

Земјоделството се исплати, тврди семејството Муховиќ од Горажде, Босна и Херцеговина. Тие работата во фабричките хали ја замениле со работа на свој имот. Таквото решение за егзистенција им носи поголем приход. Велат: Најдобро е кога си „сам свој газда“. #dw_BalkanBooster

https://www.dw.com/mk/dwbalkanbooster-%D1%81%D0%B0%D0%BC-%D1%81%D0%B2%D0%BE%D1%98-%D0%B3%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B0/video-59655603
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Членството во Европската политичка заедница не е замена за членството на С.Македонија во ЕУ, во повеќе наврати беше нагласено во Брисел

Прашки самит, европска зима и македонски очекувања

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница