#dw_BalkanBooster: Работа, но и забава | Сите содржини | DW | 11.11.2021

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

#dw_BalkanBooster: Работа, но и забава

Првиот тим кој ја заврши својата работа во рамките на овогодишниот #dw_BalkanBooster се Нусрах Хаџиќ од Босна и Херцеговина и Денис Тахири од Албанија. Еве ги нивните впечатоци:

Прочитај го и ова