#dw_BalkanBooster: Лажни вести и проверка на факти | Сите содржини | DW | 24.11.2021

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

#dw_BalkanBooster: Лажни вести и проверка на факти

Во Косово лажните вести се присутни пред сѐ на онлајн-медиумите, најчесто на социјалните мрежи. Платформи како Hibrid.info ја проверуваат вистинитоста на приказните. #dw_BalkanBooster

Гледај видео 01:59