1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

#dw_BalkanBooster: Излегување од кутијата

Емилија Петреска | Кејди Демнери
7 декември 2020

Поради пандемијата не се запознаа „во живо“, работеа секој во својата земја, а сепак заедно, допреа чувствителни теми врзани за идентитетот. Емилија Петреска и Кејди Демнери донесоа приказни кои беа гледани и коментирани со интерес и емоции. На крајот од својата не секогаш едноставна задача на проектот, самите зборуваат за тоа како беше да си дел од #dw_BalkanBooster.

https://p.dw.com/p/3mKrb
Прескокни го блокот Поврзани теми
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Северна Македонија Протест

Кога градот престанува да биде Град

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница