#dw_BalkanBooster: Запознајте ги Алем и Андреј! | Сите содржини | DW | 13.10.2021

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

#dw_BalkanBooster: Запознајте ги Алем и Андреј!

Алем Бајрамовиќ и Андреј Скокиќ се новиот #dw_BalkanBooster тим кој се јавува од Горажде. Се надеваме дека со ваква насмевка ќе ни ги донесат и следните три приказни од овој град на Дрина и од неговата околина.