#dw_BalkanBooster: Да се остане или да се замине? | Сите содржини | DW | 22.12.2021

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

#dw_BalkanBooster: Да се остане или да се замине?

Да се остане или да се замине? Тоа е вечна дилема на младите од Балканот. Погледнете што за тоа мислат Нусрах Хаџиќ од Босна и Херцеговина и Денис Тахири од Албанија.

Гледај видео 02:46

Прочитај го и ова