#dw_BalkanBooster: Барот Џони не е обичен | Сите содржини | DW | 05.11.2021

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

#dw_BalkanBooster: Барот Џони не е обичен

Барот Џони, иницијатива на Центар Џонатан, им дава можност на млади со Даунов синдром да се тренираат за работа и ги поддржува на патот кон вработување. #dw_BalkanBooster тандемот Нусрах и Денис испи кафе во овој бар во Тирана.