#dw_BalkanBooster: Авантурата на Алем и Андреј | Сите содржини | DW | 16.12.2021

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

#dw_BalkanBooster: Авантурата на Алем и Андреј

Алем и Андреј се искачуваа по брда, снимаа и известуваа на голем дожд, разговараа со млади луѓе за муралот на Ратко Младиќ во Белград. Погледнете ја нивната #dw_BalkanBooster авантура:

Прочитај го и ова